Doğada Kamp Yapılabilecek En Güzel Yerler » CixMAN

Doğada Kamp Yapılabilecek En Güzel Yerler

Doğada kamp yapmak için bir çok sebebiniz var. Doğa bizi sadece dinlendirmez, aynı zamanda algımızı açar, duyularımızı keskinleştirir ve bizlere unutulmaz bir tecrübe kazandırır. Yaşadığımız şehrin ne kadar gürültülü olduğunu içindeyken değil doğadayken daha iyi anlarız.

Eğer şehire tıkılıp kalmış bir hayatınız varsa yeni yerler keşfetmenin ve yeni deneyimler kazanmanın tam zamanı…

Akyaka Orman Kampı (Muğla): Bu kamp alanı, diğer bölgelere göre daha fazla alternatif sunuyor. Gökova Orman Kampı’nda elektrik, bulaşıkhane, çamaşırhane, mutfak, sıcak-soğuk su, market hizmetleri mevcut. Tabii çadır kampı için farklı, karavan kampı için farklı ücretler talep ediliyor.Karagöl Kamp Alanı (Artvin): Borçka Karagöl Tabiat Parkı, Türkiye’de görüp görebileceğiniz en yeşil alanlardan biri. Kamp atmak için ayrılan bölgelere çadırınızı kurmanız yeterli olacaktır.Olympos’da Kamp (Antalya): Olympos ağaç evleriyle meşhur tarih kokan bir yer. Akşamları sahilde yanan ateşin etrafında gitar çalan gençlerle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
Kapadokya Kaya Camping (Nevşehir): Otel yerine çadırda da kalabileceğiniz bölgede onlarca tesis var. Balonların kalktığı Kızılçukur Vadisi’ne bakan herhangi bir yer, kamp atmak için iyi bir tercih olacaktır.Yenice Ormanları – Yenice Şeker Kanyonu (Karabük): Eğriova Göleti çevresi çadır kampına çok elverişli. Tabi herhangi bir işletme ve tesis olanağı yok. Tamamen doğayla başbaşasınız. Mutlaka uyku tulumu, battaniye ve sizi sıcak tutacak kıyafetler götürün. Bunun dışında yanınıza kalıcağınız süre boyunca yetecek kadar su ve yiyecek de götürmeniz gerekir.Datça Aktur Kamp Alanı (Muğla): Asırlık çam ağaçlarının altında denize sıfır konumda bir kamp alanına sahiptir Aktur. Burada dilerseniz kendi çadırınızı getirip kurabileceğiniz gibi, karavanınızla da gelebilirsiniz.Yedigöller Milli Parkı / Bolu: Doğanın içinde, doğanın dilini en kolay öğreneceğiniz kamp alanı olan Yedigöller Milli Parkı, kampçılığa yeni başlayanlar için en doğru noktalardan biri. Burada kamp yaparken fotoğraf çekebilir, yürüyüş yapabilir hatta olta balıkçılığıyla ilgilenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

%d blogcu bunu beğendi: