Kadınlara İthafen » CixMAN

Kadınlara İthafen

Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün simgesi mimozadır. Çünkü mimozanın uçucu çiçekleri, kırılması zor dalları aslında bir kadını anlatır. Yani üflediğinizde çiçeklerin yaprağının nasıl uçtuğunu anlamayacağınız kadar kırılgan da olabilir ama onu dalından koparmaya çalıştığınızda öyle bir direnir ki söküp alamazsınız…’

Bir toplumun ilerlemesinde kadınların büyük bir önemi vardır. Özellikle kadının iş gücüne katkısı çok önemli bir noktadır. Kadınların iş gücüne katkı sağlaması ülkelerin ekonomik açıdan gelişmesine büyük bir etki sağlar. Bu açıdan bakıldığında kadınların toplumların ilerlemesinde kilit nokta olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bir toplumun ilerlemesinin o toplumda yaşayan insanlar tarafından gerçekleştiği düşünüldüğünde kadının toplum içindeki önemi bir kez daha anlaşılacaktır.

Toplumda çoğunluğun baskısına kulak asmayan ve hayatını başkalarının ne düşüneceğini düşünerek şekillendirmeyen, hayatta tercihlerini bilerek ve isteyerek seçen kadınlar güçlü ve kendinden emin bir şekilde ilerliyorlar. Hepimiz kendi şartlarımızca bunu yapabiliriz. Yürüsek de, koşsak da, emeklesek de “ilerlediğimizi” bildiğimiz sürece varacak bir yerimiz olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

%d blogcu bunu beğendi: