Sağlığa Oldukça Faydalı Olan Doğal Taşlar » CixMAN

Sağlığa Oldukça Faydalı Olan Doğal Taşlar

Akik Taşı
Akik taşının en bilinen faydası kişiyi ruhsal açıdan korumasıdır. Güçlü bir enerjisi olan bu taş gerginliği ve stresi azaltarak kişinin uyumsuzluklarını en aza indirir. Kişiyi sosyalleştirerek çevre ve insanlarla uyum sağlamasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra ağrıları azalttığı, cilde ve kemiklere iyi geldiğine inanılmaktadır. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v)’in de hatem yani mühür anlamında bir akik yüzük taşıdığı rivayet olunmaktadır. 


Mercan Taşı
Aşırı heyecanlanmayı ve duygulanmaları ortadan kaldırır. Kalbi, dalağı korur ve güçlendirir. Hormonsal sistemleri dengeler. Başta sedef hastalığı olmak üzere bir çok cilt rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır ve şifalıdır. Çocuk hastalıklarına karşı çocukları koruduğu söylenir. Kan dolaşımını düzenler ve kan hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Aklı güçlendirir ve kişiye zeka kıvraklığı verir. Rahman Suresi‘nde inci ile birlikte anılan bu taş Allah (c.c)‘ın önemli nimetlerinden biri olduğunu belirtir.


Sitrin Taşı
Negatif enerjiyi dagıtır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Antioksidan etkilidir. Göz hastalıklarına karşı şifalıdır. Böbrek, kolon sindirim organları, ciğerler ve kalp için faydalı bir taştır. Aşırı kıskançlığı ortadan kaldırır. Negatif enerjiyi alır ve kişiye cesaret verir. Bedene canlılık verir.


Asıl şifa Rabbimizden gelir. Bu gibi tedavi araçlarları sadece vesiledir. Şüphesiz o her şeyin iyisini bilendir. İnşallah rabbim bütün hastalıkların şifasını en kolay şekilde bulmayı nasip eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

%d blogcu bunu beğendi: